Aleyna Tilki’nin yılan hikâyesine dönen yurt dışına açılma hayalleri sonunda gerçeğe dönüştü. Dua Lipa katkılı ‘Retrograde’ şarkısıyla ilk İngilizce single’ına imza atan Aleyna Tilki beklentileri karşıladı mı peki?

Warner Music’le anlaştı

Aleyna Tilki’de star ışığı var. Bu ne demek? Her yaptığı hareket merak uyandırıyor. Nasıl 90’larda Tarkan’ın bir öpücüğü yettiyse şimdi de Aleyna Tilki’nin bir tweet’i olay oluyor. Yıllardır onun dünyaya açılmasını bekledik. ‘Cevapsız Çınlama’ zamanından beri. Daha ilk şarkısı çıktığında bile “Bu kız dünyaya açılmalı” dedik. O da emin ama sağlam adımlarla ilerledi, acele etmedi, doğru isimlerle çalışmak için sabretti ve Warner Music gibi bir dünya deviyle anlaştı, hatta firmanın ilk yerli yıldızı oldu. Sonunda karşımıza ‘Retrograde’ adlı ilk İngilizce single’ıyla çıktı.

Her şey gayet profesyonel

Sözleri Dua Lipa, Sarah Hudson ve Coffee imzalı ‘Retrograde’in bestesi Diplo, King Henry ve Jr. Blender’a ait. Prodüktör King Henry. Özellikle Dua Lipa ve Diplo gibi iki büyük yıldızla çalışmış olması kafadan bir avantaj. Kağıt üstünde heyecanlandıran ‘Retrograde’ beklentileri karşılıyor mu peki? Hem evet hem hayır… Evet, çünkü klibinden sözlerine, altyapısından imaj çalışmasına kadar her şey son derece profesyonel. Ortada “Bu ne ya?” diyebileceğimiz bir şey yok. Aleyna Tilki direk dansı bile yapıyor klipte. Yani dersine sağlam çalışmış. Ortaya da gayet eli yüzü düzgün, gururla bahsedilebilecek bir şarkı çıkmış.

Paylaşmak Güzeldir
Nazlı Öksüz Sil Beni Beni Şarkı Sözleri Buray’dan ”Başka Hikayeler” adlı Albüm geldi
Benzer Yazılar
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.